Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Zastępstwa | Podręczniki 2020/21 | Rekrutacja 2020 | Matura 2020 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de ru frBooktrailer Film Festival 2018 – I edycja ogólnopolska


Na tę edycję konkursu nadesłano 53 prace z całego kraju. Spośród nich wyłoniono 10 finalistów. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 6 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Konkurs został objęty patronatem:
 • Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
 • Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Starosty Powiatu Nowotarskiego
 • Stowarzyszenia Twórczej Edukacji Polonistycznej

LAUREACI:

I MIEJSCE: Bartosz Klonowicz, Kazimierz Korput, Patryk Malejka, opiekun: Adam Sas
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁĘCZYCY

II MIEJSCE: Aleksandra Kokalik, Agnieszka Bryja, Patrycja Makuch, Marcelina Zygmund, Szymon Sarniak, Zuzanna Bryniarska, Aleksandra Regiec, Kornelia Marszałek, Jagoda Łuczak, Hubert Małysiak, opiekun: Anna Miśkowiec
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W NOWYM TARGU

III MIEJSCE: Maria Berek, Krzysztof Łęczycki, Julia Zając, opiekun: Alicja Jeż
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYSŁOWICACH

WYRÓŻNIENIA:

I. Patryk Bańkowski, Filip Tomczak, Dagmara Plenzler, Wiktoria Piasecka, opiekun: Marek Zakrzewski
ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W POZNANIU

II. Weronika Denisiuk, opiekun: Jolanta Szołucha
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO W BIAŁEJ PODLASKIEJ

FINALIŚCI
 • Olga Ormańczyk, Natalia Czaja, Michał Krępa, opiekun: Małgorzata Sobczyk
  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WALERIANA ŁUKASIŃSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
 • Katarzyna Lewek, Sophie Schletter, Monika Chaberka, opiekun: Alicja Gąsior
  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CENTRUM EDUKACYJNYM „RADOSNA NOWINA 2000” W PIEKARACH
 • Julia Pietroń, Karolina Macioł, Karolina Sawina, Weronika Walas, Weronika Truty, Paweł Stasik, Jakub Chowaniec, opiekun: Edyta Kula
  ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W NOWYM TARGU
 • Maria Szyszka, Anna Żądło, Jakub Kusiak, Jakub Pędzimąż, Gabriela Wójtowicz, Małgorzata Pyka, Weronika Duda, Klaudia Syrnik, opiekun: Anna Miśkowiec
  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EUGENIUSZA ROMERA W RABCE – ZDROJU
 • Dominika Mąka, Teresa Stanek, opiekun: Anna Piega
  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. OSWALDA BALZERA W ZAKOPANEM

Booktrailer rekomendujący „Madame” Antoniego Libery przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowym Targu został wyróżniony podczas eliminacji międzynarodowych w Brescii Nagrodą Europejskiego Jury Nauczycieli i był również prezentowany podczas 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji na 23 Forum Fedic „Il futuro del cortod’autore – Il cinema e i giovani”.


JURY I OGÓLNOPOLSKIEJ EDYCJI KONKURSU BOOKTRAILER FILM FESTIVAL

Bernadetta Cich – absolwentka filologii polskiej UJ, wykładowca form i nauk dziennikarskich UPJP II i PWSZ w Tarnowie, reżyser dokumentów, dziennikarka telewizyjna, autorka kilkudziesięciu reportaży, magazynów i filmów dokumentalnych o tematyce kulturalnej, etnicznej i społecznej, scenarzystka i reżyserka przedstawień teatralnych, widowisk i spektakli dla młodzieży, trener warsztatów dziennikarskich, retorycznych i teatralnych, współautorka tekstów krytycznych (drugim autorem jest prof. dr hab. Stanisław Jaworski ) do dziewięciu wydań „Galiciana Poetica”, kurator kreatywny „Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca – SCENA OTWARTA”, autorka i koorodynator programów kulturalnych i naukowych, m.in. Sesja Dramaturgiczna, Digital Soul, Media Valor Akademia, Festiwal Reportażu i Dokumentu – Małopolanie z Pasją, Bon Kultury, autorka, laureatka Nagrody Semen Festiwalu Filmowego Vitae Valor.

Dr Klaudia Cymanow-Sosin – medioznawca, literaturoznawca, zajmuje się naukowo teorią komunikacji, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, specjalista w zakresie kontaktów z mediami, komunikacji wizerunkowej i public relations. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i europeistyki. Wydawca, współautorka programów telewizyjnych i radiowych, doradca ds. mediów, autorka książek, publikacji naukowych i publicystycznych. Miłośniczka prowadzenia szkoleń z zakresu komunikowania i kontaktów z mediami.

Dr Katarzyna Drąg – medioznawca, literaturoznawca, absolwentka filologii polskiej oraz kulturoznawstwa międzynarodowego. Od roku 2011 związana z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zastępca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, adiunkt w katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej. Zainteresowania badawcze: nauka o komunikowaniu, komunikowanie międzykulturowe (ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów stereotypizowania), zagadnienia wieloetniczności zarówno w wymiarze historycznym (dziewiętnastowieczne społeczności wieloetniczne), jak i teoretycznym; problem kształtowania się i ewolucji etosu dziennikarza (od połowy XIX stulecia). W latach 2005 -2008 uczestniczka i organizatorka seminariów międzykulturowych w ramach programu UE „Youth in Action”. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz – literaturoznawca i dydaktyk literatury; pracuje w Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej oraz kieruje Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia i seminaria z zakresu dydaktyki literatury, edukacji teatralnej i promocji czytelnictwa. Autorka książek: „Groteska literacka”, „Lekcje teatru”, „Przyjemność i odpowiedzialność w lekturze. O praktykach czytania literatury w szkole”, „W poszukiwaniu czytelnika. Diagnozy, inspiracje, rekomendacje”. Pracowała jako polonistka w szkole podstawowej i w liceum. Współautorka podręczników „Barwy epok” i „Lustra świata”.

Dr Agnieszka Kania – polonistka, uczyła w LO, obecnie pracuje w Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki UJ. Sekretarz Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Autorka książek „Polak młody na lekcjach języka polskiego. Edukacja polonistyczna a kształtowanie poczucia tożsamości narodowej” oraz „Lekcja (nie)obecności. Dziedzictwo polsko-żydowskie w edukacji polonistycznej”. Współautorka cyklu podręczników „Czarowanie słowem”.

Paweł Wiktor Ryś – absolwent naszej szkoły (matura 2008), doktorant Wydziału Polonistyki UJ, krytyk filmowy. Zajmuje się „zwrotem plebejskim” w najnowszej polskiej humanistyce i literaturze, problematyką rasizmu klasowego w odniesieniu do rodzimej kultury oraz związkami podmiotowości i ideologii we współczesnym kinie artystycznym. Publikował w czasopismach naukowych (m.in. w „Czasie Kultury”, „Frazie”, „Kontekstach Kultury”, „Pamiętniku Literackim”), w portalach internetowych (m.in. w „artPAPIERZE”, „Dzienniku Opinii KP”, „Reflektorze”) i w wydawnictwach zwartych.

Aleksandra Sadowicz – absolwentka filmoznawstwa i kulturoznawstwa międzynarodowego na UJ, od 2010 roku współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu jako moderator spotkań filmowych. Redaktor naczelna portalu nowytarg24.tv i dziennikarka w Nowotarskiej Telewizji Kablowej. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka dla serwisu filmowego Wirtualnej Polski.

Michał Szczepański – ukończył Wydział Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Zrealizował kilka filmów dokumentalnych i animowanych oraz (wspólnie z żoną Maryną) napisał kilka scenariuszy. Jest autorem powieści „Girl Guide”, która został sfilmowana przez Juliusza Machulskiego oraz „Dzieci sierżanta Pieprza”. Obecnie pracuje nad tłumaczeniami literatury z języka francuskiego i angielskiego.