Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Zastępstwa | Podręczniki 2019/20 | Rekrutacja 2019 | Matura 2020 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de ru frBOOKTRAILER FILM FESTIVAL

Booktrailer Film Festival narodził się w roku 2007 w Liceo scientifico di Stato A. Calini w Brescii we Włoszech. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka języka włoskiego Laura Forcella. Inicjatywa miała na początku charakter lokalny. Szybko jednak zyskała popularność w całym kraju, stając się ważnym wydarzeniem edukacyjnym i kulturalnym. Szkolny konkurs przekształcił się w ogólnokrajowy festiwal, a od roku 2017 w festiwal międzynarodowy. Rozszerzenie idei festiwalu stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu Erasmus +.

Adresatami konkursu są uczniowie w wieku 14 – 18 lat. Grupę inicjatywną festiwalu tworzą nauczyciele szkół z Włoch (Liceo scientifico di Stato „A. Calini” w Brescii – koordynator), Francji (Lycée Albert Camus we Fréjus), Bułgarii (szkoła Atanas Dalchev w Sofii) i Polski (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu). Z roku na rok wzrasta liczba szkół zainteresowanych konkursem. Na jego XII edycję nadesłano 210 prac z siedmiu krajów: Włoch, Bułgarii, Hiszpanii, Holandii, Rumunii, Chorwacji i Polski.

Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma, która łączy literaturę z filmowymi środkami wyrazu oraz tradycyjną lekturę z nowymi technologiami.

Organizatorem eliminacji ogólnopolskich jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu. Prace oceniane są przez grono specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki, świata filmu i literatury, nowoczesnego nauczania, mediów i komunikacji. Uznane za najlepsze są kierowane do międzynarodowego finału konkursu we Włoszech.


III OGÓLNOPOLSKA EDYCJA KONKURSU
BOOKTRAILER FILM FESTIVAL (2019/2020)

Przed nami trzecia ogólnopolska i czwarta międzynarodowa edycja festiwalu.
Zapraszamy do udziału!!


Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego 2020 roku.

Zwycięzców poznamy 27 marca 2020 roku podczas uroczystej gali w Nowym Targu.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Informujemy, że w tym roku organizatorzy eliminacji międzynarodowych wprowadzili zmianę dotyczącą czasu trwania filmu (całość filmu nie może przekraczać 1'30").

Najlepsze prace zostaną zgłoszone do eliminacji finałowych konkursu we Włoszech. Zwycięzców eliminacji międzynarodowych poznamy 7 maja 2020 roku.

Pytania prosimy kierować do dr Anny Miśkowiec – koordynator konkursu.
Adres email: booktrailernowytarg@gmail.com