Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2024/25 | Rekrutacja 2024/25 | Matura 2025 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Aktualności

Wycieczka do Krakowa klasy I d

13 kwietnia 2016 roku klasa I d wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego panią Anną Miśkowiec i panią pedagog Elżbietą Buławską zwiedziła dawną stolicę Polski.

Po przyjeździe na miejsce uczniowie podzieleni na grupy zabrali się za wykonywanie zadania, które miało na celu upamiętnienie scen, które pomogą im później w opracowywaniu „Komiksu krakowskiego”. Słońce wcale nie chowało się za chmury, więc nic nie przeszkadzało w przechadzaniu się kolejnymi uliczkami. Podczas realizacji zadania każdy miał okazję poznać stolicę Małopolski od strony historycznej, przyjrzeć się bliżej tak charakterystycznym dla niej miejscom, a przede wszystkim dobrze się bawić w swoim gronie.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Collegium Maius, najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby doświadczyć piękna budynku i dowiedzieć się nieco o postaciach z nim związanymi, m.in. o Mikołaju Koperniku. Największe wrażenie wywarła jednak na wszystkich statuetka Oscara otrzymana przez znanego reżysera Andrzeja Wajdę. Podczas chwili spędzonej w Ogrodzie Profesorskim uczniowie zgodnie stwierdzili, że dobrze byłoby zasiąść kiedyś w fotelach auli wykładowej.

Następnym punktem programu były warsztaty „Wzorce osobowe średniowiecza” w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (oddział Muzeum Narodowego). Była to świetna powtórka z omówionych już na lekcjach języka polskiego tematów, ale również nowe doświadczenie i poszerzenie wiadomości.

Na zakończenie dnia pozostała główna atrakcja, czyli spektakl w teatrze im. Juliusza Słowackiego. Już samo wnętrze bardzo się spodobało, ponieważ obfituje w bogate zdobienia i daje poczucie przebywania w królewskich komnatach. Uczniowie oglądali sztukę pt. „Chory z urojenia” autorstwa Moliera. Wszystkich zebranych rozbawiła doskonała gra aktorska Andrzeja Grabowskiego i Anny Tomaszewskiej, którzy wspaniale wcielili się w swoje role. Temat komedii nie odstępuje od zamiłowań Moliera, tak często wyśmiewającego w swoich utworach ludzkie nawyki oraz przyzwyczajenia.

Laura Jagieła I d
zuz, 28.04.2016

Dodaj komentarz