Pomimo pewnej monotonnej cykliczności nieuniknienie związanej z większością uroczystości, są jednak takie, które zawsze przeżywa się na nowo i nieustannie poruszają w nas emocje i przyprawiają o wiecznie świeże wzruszenie rok za rokiem, generacja za generacją. Żegnanie uczniów kończących jeden z etapów edukacji z głowami pełnymi marzeń i ambicji na przyszłość, żywiołowo i zapalczywie wyrywających się z objęć tego co minione w kierunku pełnej obietnic ‘terra incognita’, jest jednym z tego typu doświadczeń. Dla nauczycieli, nawet tych z wyjątkowo długim stażem pracy, nieodmiennie jest to wydarzenie powodujące wilgotnienie oczu – czasami nawet zamieniające się w krople…, albowiem „Partir, c'est mourir un peu” (Każde pożegnanie jest małą śmiercią.)
Pożegnanie absolwentów, które odbyło się 27 kwietnia miało właśnie taki charakter. Jak zwykle zgodnie z tradycją w sposób szczególny zostali uhonorowani uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz wykazali się wybitnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach w toku swojej trzyletniej edukacji. Wyjątkowo wzruszające były reakcje rodziców owych uczniów odbierających wraz z nimi listy gratulacyjne od pani dyrektor dr Beaty Tarnowskiej. I jak co roku została wręczona statuetka dla Najlepszego Absolwenta Liceum – w tym roku otrzymał ją Jan Mokracki – średnia ocen 5.35 oraz 100% frekwencja i udział w konkursach przedmiotowych. Natomiast sportowcem roku została Natalia Jałoszyńska, m.in. mistrzyni Polski w kategorii Juniorek Starszych w Unihokeju w sezonie 2017/2018.
Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za inne osiągnięcia, takie jak sukcesy sportowe, szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i udział w olimpiadach i konkursach wręczono następującym osobom – lista według klas:
IIIa Jan Mokracki, Grzegorz Kuruc, Sebastian Rapacz, Karol Jabłoński, Kacper Pajerski,Uroczystość zwieńczyły przemowy pani dyrektor Beaty Tarnowskiej, księdza proboszcza Henryka Paśko oraz przedstawiciela absolwentów i Samorządu Uczniowskiego – wszystkie pełne płynącego z głębi serca ciepła, z życzeniami spełnienia marzeń, znalezienia swojego miejsca w życiu i odkrycia prawdy o sobie, świecie czy też ulotnej tajemnicy dryfującej przez wszystkie strefy bytu w kierunku sensu egzystencji i absolutu. Ceremonię pożegnania zamknął program artystyczny przygotowany przez klasę II D, pod opieką pani Barbary Dzielawy, będący wiązanką piosenek i refleksyjnej poezji.
Więcej zdjęć w galerii