Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2019/20 | Rekrutacja 2019 | Matura 2020 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de ru fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Aktualności

Uczennice II LO na XXV Sejmie Dzieci i Młodzieży

Uczennice klasy humanistycznej Aleksandra Ostapczuk i Karina Kustwan 1 czerwca 2019 r. uczestniczyły w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Udział w tym szczególnym spotkaniu był nagrodą za wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Temat tegorocznych obrad oraz przyjętej uchwały brzmiał „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Ola i Karina razem z panią Katarzyną Wyrobek zrealizowały autorski projekt edukacyjny poświęcony działalności ks. Jana Madeja. Projekt był objęty patronatem honorowym Starosty Powiatu Nowotarskiego i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Promocja przedsięwzięcia była możliwa także dzięki życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, za którą bardzo serdecznie dziękujemy.

Najwięcej emocji budzą zawsze wystąpienia uczestników SDiM. A jakie są wrażenia naszych posłanek?

– Niektóre wypowiedzi pełne emocji i powiem, że dosyć mocne. – mówi Karina.
– Bardzo ciekawe… pomimo różnorodności poziomu wypowiedzi uczestników w większości tematy były podobne. Coś było na rzeczy. Osobiście bardzo mi się podobało. – relacjonuje Ola.

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu m.in. naukę postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej oraz przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania Sejmu RP i procesu legislacyjnego.

Już piąty rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wygrywają w tym prestiżowym konkursie. W ławach parlamentarnych w latach poprzednich zasiadali nasi absolwenci: Bartosz Czyż, Kamil Augustyn, Filip Kot, Dariusz Stopka, Hubert Małysiak, Marcelina Januszek, Konrad Chronowski i Karol Masłowski. Ola i Karina podtrzymały zatem tradycję naszej szkoły.

zuz, 02.06.2019

Dodaj komentarz