Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2023/24 | Rekrutacja 2024/25 | Matura 2024 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Przydatne linki:

Aktualności

Pożegnanie absolwentów szkoły 2022/2023

28 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas czwartych. O godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej mszę św. odprawił nasz katecheta ks. mgr Tomasz Nowak. Oprawa muzyczna została przygotowana pod kierunkiem mgr Iwony Warpechy oraz mgr Michała Przybyło.

Mury naszej szkoły opuściło 136 absolwentów czteroletniego liceum ogólnokształcącego. Był to pierwszy rocznik, który uczęszczał do reaktywowanej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor dr Beaty Tarnowskiej.

Kolejną częścią ceremonii było uroczyste wręczenie nagród za wyróżniające wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym oraz pracę w szkolnym wolontariacie. Statuetkę i tytuł najlepszego absolwenta szkoły otrzymał Jan Rajski z kl. 4a. Pozostali uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe wręczone przez Panią Dyrektor i wychowawców klas to:
Jakub Hałabura, Jakub Truty, Rafał Złoza, Bartłomiej Zubek z klasy 4a;
Kacper Baczewski, Zofia Bartoszko, Justyna Bosak, Wioletta Jędraszczak, Dorota Leja, Gabriela Truty z klasy 4b;
Wiktoria Blańda z klasy 4c;
Martyna Błęka z klasy 4d;
Aleksandra Archacka, Julia Truty z klasy 4e;

Rodzice wyróżnionych absolwentów otrzymali z rąk Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne.

Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym nagrodzone zostały: Julia Batkiewicz i Aleksandra Pawlik z kl. 4b

Osoby szczególnie aktywne w dziele pomocy potrzebującym: Wiktoria Waksmundzka i Gabriela Truty z kl. 4b, Aleksandra Archacka, Julia Truty i Karolina Antos z kl. 4e otrzymały zaszczytne tytuły „Aniołów wolontariatu”.

Nagrody za znaczące sukcesy naukowe oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i klasy, przygotowanie uroczystości szkolnych otrzymali:
Kamil Barnowski z kl. 4a - laureat II stopnia 8. edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”,
Apolonia Lichaczewska z kl. 4d - finalistka LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
Elżbieta Mrożek z kl. 4e za reprezentowanie szkoły w Konkursie Krasomówczym, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i klasy,
Karolina Antos z kl. 4e za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i klasy, przygotowanie uroczystości szkolnych,
Tomasz Fatla z kl. 4c za oprawę muzyczną uroczystości szkolnych,
Bernadeta Mucha z kl. 4c za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i klasy.

Statuetkę najlepszego sportowca wśród absolwentek otrzymała Julia Zawada z kl. 4d, a statuetkę najlepszego sportowca wśród absolwentów - Kacper Baczewski z kl. 4b.

W krótkim programie artystycznym przypomniano, że naukę w naszej szkole kończy rocznik uczniów, których edukacja przebiegała dość burzliwie, bo w okresie pandemii koronawirusa, nauki zdalnej i wojny w Ukrainie.

Część artystyczna była połączona z wręczeniem absolwentom symbolicznych upominków. Nad częścią artystyczną czuwały: wychowawczyni klasy 1f mgr Walentyna Jakubczak-Polańska oraz klasy 3b mgr Justyna Kopeć, a nad ceremoniałem szkoły mgr Sławomir Kucharczyk. Relację fotograficzną przygotowała Marta Chrobak z kl. 3d.

Uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas trzecich czteroletniego liceum ogólnokształcącego podkreśliło ciągłość tradycji, która zespala losy wszystkich, którzy tworzą i tworzyli naszą Szkołę.

admin2, 30.04.2023

Dodaj komentarz