Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2023/24 | Rekrutacja 2023/24 | Matura 2024 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Aktualności

1e i 2e poszerzają wiedzę praktyczną z biologii i chemii

Lekcje przedmiotowe poza salą lekcyjną są nie tylko interesującym przeżyciem, ale przede wszystkim sposobem pogłębiania wiedzy i doświadczenia czegoś nowego. Z taką też inicjatywą wyszła pani mgr Lidia Goncerz zabierając swoich uczniów z klas 1e i 2e na lekcje chemii i biologii organizowane przez Uniwersytet Jagielloński i Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zorganizowała dla naszych uczniów zajęcia z ortognatyki oraz warsztaty poświęcone wysiłkowi fizycznemu i pracy serca. Podczas zajęć wykorzystany był stół anatomiczny, ważny sprzęt do zgłębiania wiedzy z anatomii człowieka poprzez jej unikalną realistyczną i dokładną wizualizację 3D. Takie urządzenie zastępuje studentom KWSPZ zajęcia w prosektorium i pozwalają studentom ćwiczyć w ten sposób szereg procedur medycznych. Również atrakcyjne okazały się warsztaty, gdzie młodzież nauczyła się dokonywać pomiaru ciśnienia krwi tradycyjnym ciśnieniomierzem ze stetoskopem. Ta niezwykła umiejętność jest o tyle ważna, że ciśnienie tętnicze jest jednym z podstawowych parametrów zdrowia.

Na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się pokaz chemiczny prowadzony przez wykładowców Wydziału Chemii i przedstawiał doświadczenia znajdujące się w podstawie programowej z chemii w zakresie rozszerzonym. Oprócz sporej dawki wiedzy uczniowie mieli sporo radości rywalizując między sobą w grach, quizach i przy rozwiązywaniu zagadek.

Kolejnym punktem wycieczki przedmiotowej było odwiedzenie Wydziału Matematyki i Informatyki. Oprócz nowoczesnego budynku uczniowie mogli zobaczyć słynny mural "Alegoria matematyki i informatyki", na którym techniką anamorfozy przedstawiono najważniejsze osiągnięcia matematyki krakowskiej od XVII wieku po czasy współczesne. O studiach na Wydziale Matematyki opowiadała pani dr Anna Szymusiak oraz studenci z Koła Naukowego.

Podczas wyjazdu i zajęć przedmiotowych opiekę nad klasami sprawowały również pani Marzena Baczewska i pani Justyna Kopeć.

admin2, 28.10.2023

Dodaj komentarz