Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2023/24 | Rekrutacja 2024/25 | Matura 2024 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Aktualności

XLII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

W dniach 9-10 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzuchowej odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Guzik z klasy IIb, Gabriela Kuc z klasy Ig oraz Jakub Furczoń z klasy Ic, zdobyła II miejsce. I miejsce zajęło liceum z Andrychowa, a miejsce III LO im. Seweryna Goszczyńskiego z Nowego Targu.

Rywalizacja między drużynami była zacięta. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięciu konkurencjach. Na początku odbył się test sprawdzający wiedzę z krajoznawstwa, wiadomości turystyczno-topograficznych, przepisów ruchu drogowego oraz samarytanki. Później sprawdzano praktyczne udzielenie pierwszej pomocy, kolarski tor przeszkód oraz turystyczne ABC, na które składało się rozpoznawanie zabytków województwa małopolskiego i województwa zachodnio-pomorskiego, a także drzew, rzucanie do celu oraz rozkładanie namiotu na czas, to nasi zawodnicy przeszli znakomicie. Należy również wspomnieć, iż nasza szkolna drużyna zajęła drugie miejsce w Turystycznym Biegu na Orientację.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką mgr Joanny Bartoszko.