Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2023/24 | Rekrutacja 2024/25 | Matura 2024 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Aktualności

Podium indywidualnie i drużynowo w Szachowych Mistrzostwach Powiatu

Bardzo dobrze spisali się nasi szachiści, którzy na rozgrywanych w sali MDK Mistrzostwach Powiatu Nowy Targ zajęli zarówno indywidualnie jak i drużynowo III miejsce. Brązowy medal oraz awans do zawodów wojewódzkich zdobył nasz najlepszy gracz Dominik Bielak.

Należy zaznaczyć, że Dominik rozegrał wspaniały turniej i przed ostatnim spotkaniem pewnie prowadził wygrywając po drodze nawet z zawodnikiem posiadającym II klasę mistrzowską. Przegrywając jednak ostatni 7 pojedynek i mając tyle samo zwycięstw co dwóch innych zawodników wskutek zawiłego systemu punktowania sklasyfikowany został na III miejscu.

Gratulacje należą się również drużynie, która w składzie: Dominik Bielak, Jakub Ujczak, Jakub Szal, Piotr Lasak, Jakub Leja, Michał Kowalczyk, Konrad Pysz i Maciej Klimowski zdobyła puchar i stanęła na najniższym stopniu podium.

Warto powiedzieć, że szachy zyskują w naszej szkole coraz więcej zwolenników, a w eliminacjach wystartowało ponad 20 uczniów oraz jedna dziewczyna – Lidia Kupczyk, która w zawodach powiatowych zajęła VII miejsce.

Organizatorem eliminacji i opiekunem reprezentacji jest pan Sławomir Kucharczyk.
Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.