Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2024/25 | Rekrutacja 2025/26 | Chmura | ART|TЯA
pl en de fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026

Aktualności

Jedna wycieczka – dwie stolice!

Klasy 2e i 2b wybrały się do Wiednia i Budapesztu.

Dzień 1 – Wiedeń: Miasto Cesarskiej Elegancji

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wcześnie rano, wsiadając do autokaru pełni energii i podekscytowania. Po kilku godzinach jazdy przekroczyliśmy granicę Austrii i dotarliśmy do Wiednia – stolicy dawnego imperium Habsburgów.

Pierwszym punktem programu był Dom Hundertwassera – wyróżniający się kształtem i kolorystyką. Następnie udaliśmy się na Ringstrasse, gdzie zobaczyliśmy m.in. Operę Wiedeńską, ratusz, parlament i uniwersytet, kościół wotywny oraz pomnik Marii Teresy. Kontynuowaliśmy spacer przez dziedzińce Hofburga – całorocznej rezydencji Habsburgów.

Popołudnie spędziliśmy w centrum, spacerując po Kärntnerstrasse – słynnej ulicy handlowej aż do Katedry św. Szczepana, gotyckiej perły miasta. Dzień zakończyliśmy kolacją w hostelu w samym centrum Wiednia.

Dzień 2 – Wiedeń i Przejazd do Budapesztu

Drugiego dnia kontynuowaliśmy naszą przygodę w Wiedniu, zaczynając od wjazdu autokarem na wzgórze Kahlenberg – punkt widokowy i miejsce, z którego dowodził polski król Jan III Sobieski w bitwie z Turkami w 1683 roku. Spotkaliśmy się tam z polskim duchownym, który w ciekawy sposób przedstawił nam historię tego miejsca. Kolejnym punktem był Pałac Schönbrunn – letnia rezydencja cesarska. Niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła nam w pełni cieszyć się urokami pięknych ogrodów w stylu francuskim.

Później odwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej mieszczącego największą kolekcję eksponatów dotyczących m.in. geologii, przyrody, fauny.

Po południu ruszyliśmy w stronę Budapesztu. Po przyjeździe zjedliśmy kolację w urokliwej węgierskiej restauracji. Wieczorem wybraliśmy się na krótki rejs statkiem po Dunaju. Widok podświetlonych budynków Parlamentu i Zamku Królewskiego był naprawdę magiczny.

Dzień 3 – Budapeszt: Perła nad Dunajem

Ostatni dzień rozpoczęliśmy w dzielnicy Pest, odwiedzając Plac Bohaterów oraz spacerując po pięknym parku miejskim Városliget. Następnie przemieściliśmy się na Wzgórze Zamkowe. Spacerowaliśmy po malowniczych uliczkach, odwiedziliśmy Basztę Rybacką oraz podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu widokowego.

Następnie przejechaliśmy przez Most Łańcuchowy na drugą stronę Dunaju, by zobaczyć Parlament Węgierski – jeden z najpiękniejszych budynków w Europie. Mieliśmy też czas na zakup pamiątek i spróbowanie lokalnych przysmaków, jak słynne węgierskie langosze.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Podsumowanie

Wycieczka do Wiednia i Budapesztu była niezapomnianym doświadczeniem. Zachwyciliśmy się zabytkami, poznaliśmy kawałek historii i kultury dwóch europejskich stolic, a przede wszystkim spędziliśmy wspaniały czas w gronie przyjaciół, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!

Opiekunami wycieczki były Panie: M. Baczewska, I. Pawłowska, A. Błach, E. Bala-Pierwoła.
zuz, 07.05.2025


Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły 25 kwietnia 2025 r.

25 kwietnia 2025 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas czwartych. O godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej mszę św. odprawił nasz katecheta ks. mgr Adam Ból.

Mury naszej szkoły opuściło 167 absolwentów czteroletniego liceum ogólnokształcącego. To symboliczny moment, w którym zamykamy ważny rozdział ich edukacyjnej wędrówki, pełnej wyzwań, osiągnięć i codziennej pracy. W atmosferze wzruszenia, dumy i wdzięczności pożegnaliśmy tych, którzy przez ostatnie lata tworzyli wspólnotę naszej szkoły – budując jej charakter, ducha i piękną historię.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor dr Beaty Tarnowskiej. Szczególnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klas czwartych ich młodszym kolegom z klas trzecich. Ten gest to nie tylko symbol zmiany pokoleniowej, ale przede wszystkim wyraz odpowiedzialności, szacunku dla tradycji i kontynuacji wartości, które od lat kształtują tożsamość naszej społeczności.

Kolejną częścią ceremonii było uroczyste wręczenie nagród za wyróżniające wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, pracę na rzecz szkoły i klasy oraz zaangażowanie w szkolnym wolontariacie.

Maria Ligęza z kl. 3D, która prowadziła dalszą część uroczystości przypomniała, że co roku w naszym liceum Rada Pedagogiczna przyznaje nagrodę dla najlepszego absolwenta, czyli absolwenta, który uzyskał najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów ujętych na świadectwie ukończenia szkoły.

Statuetkę i tytuł najlepszego absolwenta szkoły w tym roku otrzymała Olga Cwynar z kl. 4D, która uzyskała średnią ocen 5,56.

Pozostali uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody wręczone przez Panią Dyrektor i wychowawców klas to:
Karolina Kowalik, Jakub Karpierz z klasy 4a;
Paulina Faberska, Maria Pieróg, Jula Kurnyta, z klasy 4b;
Tatiana Bryja, Wiktoria Gonciarczyk, Zuzanna Topór z klasy 4c;
Maria Budz, Aneta Łętowska, Karolina Mertens, Oliwia Myjak z klasy 4d;
Angelika Kostek z klasy 4e;
Zuzanna Zgama z klasy 4f;

Rodzice wyróżnionych absolwentów otrzymali z rąk Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne.

Warto przypomnieć, że tegoroczni absolwenci z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych zdobywając tytuły laureatów i finalistów. Ich pasja, pracowitość i wytrwałość są powodem do chluby.

Z dumą podkreślamy osiągnięcia naszego wybitnego ucznia, Krzysztofa Pniaczka z kl. 4a, którego talent do matematyki i informatyki idzie w parze z pasją do rozwoju sztucznej inteligencji. Laureat prestiżowych olimpiad i konkursów, imponuje nie tylko wiedzą, ale też wizją przyszłości, którą już dziś aktywnie współtworzy.

Kacper Kraj z kl. 4d to uczeń o głębokich zainteresowaniach humanistycznych – miłośnik filozofii, historii idei oraz twórczości Jacka Kaczmarskiego. Laureat i finalista prestiżowych konkursów i olimpiad, który swoją wiedzę łączy z dojrzałą refleksją i wrażliwością społeczną.

Julia Liptak z kl. 4f to uczennica o wyjątkowym talencie literackim, która z lekkością operuje słowem, tworząc teksty pełne wrażliwości, dojrzałości i oryginalnego spojrzenia na świat. Jej sukcesy w konkursach literackich są potwierdzeniem nie tylko umiejętności pisarskich, ale i głębokiej wyobraźni oraz refleksyjnej natury.

Gabriela Sikora z kl. 4f to uczennica, która z pasją i swobodą posługuje się słowem mówionym. Jej sukcesy w konkursach oratorskich są dowodem nie tylko znakomitego warsztatu retorycznego, ale także odwagi, błyskotliwości i umiejętności poruszania odbiorców słowem, które inspiruje i zostaje w pamięci.

Obecność uczniów w poczcie sztandarowym to dla naszej szkoły prawdziwe wyróżnienie i źródło satysfakcji – świadectwo odpowiedzialności, zaangażowania i szacunku dla tradycji. Za aktywność na tym polu nagrodzeni zostali: Karolina Szczerba, Klaudia Bury, Joanna Mucha, Aleksandra Pitoniak, Bartłomiej Bocheński i Jan Waksmundzki.

Za aktywną obecność w życiu szkoły i szczególne zaangażowanie w przygotowanie artystycznej oprawy uroczystości, wyróżnieni zostali:Jan Roliński, Antoni Szewczyk, Julia Kutyła i Wiktoria Bryniarska. To oni swoją kreatywnością i pracą wzbogacili szkolne wydarzenia o wyjątkowy charakter.

Statuetki najlepszego sportowca wśród absolwentów otrzymali: Wiktor Klag i Agnieszka Sternal, którzy przez lata imponowali formą, wolą walki i godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych różnego szczebla.

Osoby szczególnie aktywne w niesieniu pomocy potrzebującym: Kacper Kraj, Anna Strączek, Karolina Żółtek, Angelika Kostek, Anna Leja, Gabriela Sikora, Milena Waniczek i Karolina Węgrzyn. zostały uhonorowane wyjątkowym tytułem "Anioła wolontariatu" za swoją wrażliwość, bezinteresowność i gotowość do działania tam, gdzie liczy się serce i obecność drugiego człowieka.

Po ceremonii wręczenia nagród głos zabrali proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej ks. mgr Henryk Paśko oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Maciej Piekarczyk.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Liwia Markowicz i Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Wolska złożyły maturzystom piękne życzenia. Następnie Jan Roliński i Gabriela Sikora w imieniu klas czwartych podziękowała Dyrekcji, nauczycielom oraz młodszym koleżankom i kolegom za te niezapomniane cztery lata spędzone w murach szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana z dużym zaangażowaniem i dbałością o klimat uroczystości. Doskonałą oprawę słowną uroczystości zapewniły, Maria Ligęza i Katarzyna Wolska z kl. 3d, które z wdziękiem, swobodą i kulturą słowa prowadziły całość wydarzenia.Nad calościa wydarzenia czuwała mgr Anna Kałafut-Kyć.

Część artystyczna była niezwykle nastrojowa i różnorodna. Jakub Starzonek zaprezentował wzruszającą recytację wiersza „Most” Leopolda Staffa, wprowadzając zgromadzonych w atmosferę refleksji i zadumy. Ten symboliczny most – między tym, co było, a tym, co dopiero nadejdzie – doskonale oddał sens chwili pożegnania. Gabriela Michalak, Zofia Wojtyczko przy akompaniamencie Zuzanny Pytel zaśpiewały poruszający utwór „Czas nas uczy pogody”, który przypomniał, że dorosłość niesie ze sobą nie tylko wolność, ale i odpowiedzialność, a życiowa pogoda ducha rodzi się z doświadczenia i pokory. Utwór „Tolerancja” w pięknej aranżacji wokalno-instrumentalnej wykonały: Anna Szewczyk, Gabriela Janasik, Gabriela Hosaniak i Zuzanna Pytel (gitara). Tekst tej piosenki, niosący przesłanie otwartości i wzajemnego zrozumienia, brzmiał szczególnie mocno w kontekście wspólnoty, jaką przez lata tworzyła szkolna społeczność. Martyna Kowalczyk wyrecytowała klasyczny utwór „Ile razem dróg przebytych”, w którym każdy wers był jak klamra spinająca wspomnienia i pozostawiająca miejsce na dalszą drogę. Następnie Zofia Wojtyczko i Joanna Kołek, przy akompaniamencie Zuzanny Pytel, zaśpiewały „Dni, których nie znamy” – piosenkę niosącą nadzieję i gotowość na to, co dopiero ma nadejść. Kulminacją był poruszający występ z utworem „Długość dźwięku samotności” w wykonaniu: Joanny Kołek, Zofii Wojtyczko, Anny Szewczyk, Gabrieli Janasik, Gabrieli Hosaniak i Gabrieli Michalak, przy grze Zuzanny Pytel i Zofii Pochyłej. W tym utworze zabrzmiała cisza rozstania i moc więzi, których nie przerwie czas. Na zakończenie do wspólnego wykonania piosenki „Wehikuł czasu” dołączyły tegoroczne absolwentki: Tatiana Bryja i Wiktoria Bryniarska. Było to symboliczne cofnięcie się do lat szkolnych i zarazem radosne podziękowanie za wspólnie spędzony czas.

Uroczystość pożegnania absolwentów była pełna wzruszeń, wspomnień i serdeczności. Symboliczne gesty, piękne słowa i wyjątkowa oprawa artystyczna stworzyły atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników. To był czas wdzięczności – za wspólne lata, zaangażowanie, przyjaźnie i codzienną obecność – oraz dobrych życzeń na przyszłość, która właśnie się zaczyna.

admin2, 02.05.2025

Laureatki Konkursu „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa małopolskiego. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie nawyków czytelniczych i świadomego odbiorcy literatury regionalnej, kultywowanie gwary. Współorganizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Krakowie. 23 kwietnia 2025 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się uroczysta gala, na której podsumowano tegoroczną edycję zawodów. Z dumą informujemy, że Amelia Jarząbek i Anastazja Leja z klasy 2F zostały (ex aequo) laureatkami I miejsca w czytelniczej części konkursu, dotyczącej literatury Pienin. Opiekunem naukowym uczennic jest pani Katarzyna Buchinger-Janasz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
zuz, 30.04.2025

Wycieczka do Paryża

W dniach 31 marca - 4 kwietnia 2025 roku pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z II LO w ZSO nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, nad którymi opiekę sprawowali: mgr Anna Kęska, mgr Karolina Majewska, mgr Agnieszk Gąsior oraz mgr Konrad Kozłowski brała udział w niezwykle ekscytującej wycieczce do Paryża – miasta miłości, sztuki i historii. Program wyjazdu był bardzo intensywny, dzięki czemu udało nam się zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje francuskiej stolicy.

Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, udaliśmy się na spacer po centrum miasta. Jednym z pierwszych zabytków, które zobaczyliśmy był Palace de la Madeleine, imponująca neoklasycystyczna świątynia, która swoim wyglądem przypominała rzymski Panteon. Jej monumentalna fasada i bogato zdobione wnętrze zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Następnie udaliśmy się do Muzeum d’Orsay, mieszczącego się w dawnej stacji kolejowej. W środku podziwialiśmy słynne dzieła impresjonistów takich jak Monet, Van Gogh czy Degas. To było niezwykłe doświadczenie, oglądać na żywo obrazy znane wcześniej tylko z podręczników.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty przy Wieży Eiffla. W ciągu dnia podziwialiśmy ją z różnych punktów widokowych, a wieczorem odbyliśmy rejs po Sekwanie, podczas którego mogliśmy zobaczyć wieżę migoczącą tysiącem świateł.

Innym punktem programu było Muzeum Louvre, jedno z największych i najsłynniejszych muzeów na świecie. Oprócz „Mony Lisy” Leonarda da Vinci mogliśmy zobaczyć dzieła sztuki ze wszystkich epok i kultur, od starożytnego Egiptu po XIX wiek.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta na Montmartre, artystycznej dzielnicy Paryża. Przeszliśmy wąskimi uliczkami pełnymi klimatycznych kawiarni oraz dotarliśmy do bazyliki Sacré-Cœur, z której rozciągał się piękny widok na całe miasto.

Wybraliśmy się również do Wersalu, rezydencji francuskich królów. Zwiedziliśmy wspaniałe pałacowe wnętrza, w tym słynną Salę Lustrzaną, a także ogrody, które zachwycały swoją symetrią i dbałością o każdy detal. Tego samego dnia zobaczyliśmy również Łuk Triumfalny – monumentalną budowlę upamiętniającą zwycięstwa Francji, która znajduje się na końcu Pól Elizejskich.

Oprócz zwiedzania mieliśmy także okazję spróbować tradycyjnych francuskich dań – żabich udek i ślimaków. Tego kulinarnego wyzwania podjęliśmy się w jednej z klimatycznych restauracji położonej w Dzielnicy Łacińskiej, znanej z artystycznej atmosfery i licznych knajpek. Chociaż początkowo budziło to pewne obawy wielu z nas, to ciekawość skłoniła nas do skosztowania tego specjału kuchni francuskiej.

Wycieczka do Paryża z pewnością była nie tylko okazją do poznania bogatej historii i kultury Francji, ale również do przeżycia wielu niezapomnianych chwil i wspólnej integracji uczniów z oddziałów francuskojęzycznych wraz z nauczycielami.

zuz, 28.04.2025

Międzynarodowa współpraca w ramach projektu „Read & Shoot” i udział w gali Booktrailer Film Festival we Włoszech

W ciągu całego roku szkolnego uczennice klasy 3d aktywnie uczestniczyły w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Read & Shoot”, który miał na celu promowanie czytelnictwa i kreatywności oraz rozwijanie umiejętności filmowych. W ramach tego przedsięwzięcia Martyna Kowalczyk i Marta Waksmundzka pracowały nad stworzeniem zwiastuna filmowego do książki „Hotel Zagorje” autorstwa Ivany Bodrozic. To zadanie wymagało od nich nie tylko zaangażowania i komunikacji w języku angielskim, ale także umiejętności współpracy na poziomie międzynarodowym.

Po ukończonej pracy nad projektem, uczennice zostały zaproszone do udziału w gali Booktrailer Film Festival w Brescii we Włoszech. Udział w festiwalu był nie tylko okazją do zaprezentowania własnej pracy, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Podczas pobytu we Włoszech Marta i Martyna miały również okazję do wspólnego zwiedzania bogatej w zabytki Brescii wraz z rówieśnikami z Włoch, Chorwacji i Bułgarii, co było nie tylko okazją do poszerzenia edukacyjnych horyzontów z zakresu historii i sztuki, ale także sprzyjało integracji i nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych.

Poniżej przedstawiamy krótką relację Marty, uczestniczki wyjazdu:

Brescia to piękne miasto, pełne zabytków i tętniące życiem. Cieszyłyśmy się z jego zwiedzania, tym bardziej, że odbywało się w miłym towarzystwie. Integracja z uczniami z innych krajów była głównym założeniem tego projektu i właśnie to pozostanie jednym z naszych ulubionych wspomnień. Wyjazd był ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło przede wszystkim na bliższe poznanie procesu powstawania filmu, co jest niezwykle cenną wiedzą. Przedostatniego dnia pobytu w Brescii miałyśmy przyjemność obejrzeć najwyżej ocenione booktrailery i być świadkami ostatecznego werdyktu.

zuz, 28.04.2025


Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych - pożegnanie absolwentów 2025

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych odbędzie się w piątek 25 kwietnia 2025 r. według następującego harmonogramu:
8:00 Msza św. dla absolwentów i wychowawców w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej;
9:15 Uroczysta akademia w sali gimnastycznej;
10:00 Spotkanie absolwentów z wychowawcami.
Tego dnia wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.
Przed i po akademii lekcje dla klas I, II i III odbywają się zgodnie z planem lekcji.

admin2, 21.04.2025


VII Konkurs Wiedzy Prawnej już za nami!

8 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się finał VII Konkursu Wiedzy Prawnej o randze wojewódzkiej, który zgromadził młodzież z różnych szkół regionu zainteresowaną tematyką prawa i świadomego obywatelstwa.

Tegoroczna edycja wyróżniała się oryginalną formułą kazusów opartych na przepisach ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. Uczestnicy nie tylko musieli wykazać się znajomością przepisów, ale również potrafić je zastosować w realistycznych sytuacjach – co wymagało logicznego myślenia, umiejętności analizy i odwagi w podejmowaniu decyzji.

Z wielkim uznaniem obserwowaliśmy wysokie zaangażowanie uczestników, ich dojrzałość, wnikliwość oraz kulturę prawną. Mimo niełatwych zadań młodzież poradziła sobie znakomicie, potwierdzając, że prawo nie musi być tylko teorią – może być również fascynującą praktyką.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe, które będą nie tylko miłą pamiątką, ale – mamy nadzieję – także inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy prawnej. Również opiekunowie merytoryczni zostali uhonorowani dyplomami i publikacjami, jako wyraz wdzięczności za ich nieoceniony wkład w przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie.

W finale VII Konkursu Wiedzy Prawnej gościliśmy uczniów i nauczycieli 18 szkół podstawowych. W tym zaszczytnym gronie znalazły się:

  • Szkoła Podstawowa im. Antoniny Zachary - Wnękowej w Ponicach
  • Szkoła Podstawowa w Waksmundzie
  • Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych
  • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterskich Dzieci Warszawy w Pyzówce
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Czerwiennem im. Andrzeja Knapczyka-Ducha
  • Szkoła Podstawowa im ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Załucznem
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Tylmanowej
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów uczniów, którzy przygotowywali młodzież do konkursu – dziękujemy za poświęcony czas, cierpliwość i wspieranie pasji swoich wychowanków.

Wszystkim uczestnikom i finalistom składamy serdeczne gratulacje – a także wyrazy uznania za odwagę, pomysłowość i pracowitość.

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa w murach naszej szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie tworzyć tak wartościowe wydarzenie.

Tegoroczną komisje konkursową tworzyły: mgr Katarzyna Wyrobek, mgr Małgorzata Furczoń i mgr Agnieszka Błach. W organizacji przedsięwzięcia pomagały niezawodne wolontariuszki z kl. 2E: Kamila Harbut, Emilia Zygmund, Magdalena Błachuta, Martyna Garbacz, Alicja Szymusiak, Natalia Pajkos, Klaudia Martyniak, Zuzanna Bartoszek, Julia Ostrowska, Martyna Harbut, Julia Łyszczarczyk, Magdalena Trzcińska.

Wydarzenie zostało uwiecznione w obiektywie Dawida Miki z kl. 2B. Zdjęcia wspaniale oddają atmosferę konkursu – skupienie uczestników, zaangażowanie opiekunów oraz radość z sukcesów. Dawid uchwycił zarówno momenty pracy nad kazusami, jak i uroczyste wręczenie nagród. Zachęcamy do obejrzenia galerii – to piękne wspomnienie wspólnego spotkania z prawem i pasją!

24 kwietnia zostali ogłoszeni laureaci konkursu:
I miejsce – Dorota Mikołajczyk - Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej; opiekun mgr Józefa Bodziarczyk;
II miejsce – Hubert Jędryga - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej; opiekun mgr Sanisław Morawa;
III miejsce – Joanna Urbaniak - Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej; opiekun mgr Józefa Bodziarczyk;

Tegoroczna edycja pokazała, że młodzież potrafi nie tylko świetnie opanować zawiłości prawa, ale również myśleć krytycznie, trafnie analizować problemy i z odwagą przedstawiać własne stanowiska.

Wszystkim finalistom i finalistkom serdecznie gratulujemy dotarcia do ostatniego etapu – już sam udział na tym poziomie to dowód solidnej wiedzy, samodzielności i wytrwałości.

Laureatom trzech pierwszych miejsc składamy szczególne gratulacje – poziom ich prac oraz sposób argumentacji były na bardzo wysokim poziomie.

Skierować chcemy również szczere podziękowania do opiekunów naukowych, których rola w przygotowaniach uczniów jest nie do przecenienia. Wasze wsparcie, wskazówki i motywacja miały bez wątpienia ogromny wpływ na osiągnięte wyniki.

admin2, 17.04.2025