Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Rekrutacja 2023/24 | Matura 2023 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA
pl en de fr

Osiągnięcia uczniów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Natalia Gąsior kl. IIId

Stypendium "SAPERE AUSO" - Dobrosław Lisiecki - kl. Ia.

W konkursie języka angielskiego "College Challenge" organizowanym przez NKJO w Suchej Beskidzkiej - w II etapie uczeń M.Pazdur z kl. IIIc LO zakwalifikował się do finału.

W I Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Zjednoczona Europa" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej i MOK w Nowym Targu I miejsce zajęła uczennica Justyna Skwarek z kl. IIc LO.

W II Konkursie Recytatorskim pt. "Herbst" organizowanym przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale i MOK w Nowym Targu uczennica Maria Długopolska z kl. I F LO zajęła I miejsce wśród uczniów szkół średnich.

W etapie diecezjalnym IV Misyjnej olimpiady Znajomości Afryki obejmującym zagadnienia geografii, społeczeństwa, kultury, misji i historii tego kontynentu, który odbył się dniu 9 stycznia 2006 roku w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Krakowie, wzięły udział dwie uczennice klasy Ig LO: Justyna Czubernat, Karolina Pajerska.

W etapie szkolnym XVI Olimpiady Teologii Katolickiej - Gdańsk 2006 wzięło udział pięciu uczniów naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego zostało skierowanych dwóch uczniów z najlepszymi wynikami. Są nimi: Sebastian Chrobak z kl. Ia, Maria Długopolska z kl. If.

Przeprowadzono eliminacje szkolne konkursu historycznego: "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie: Tomasz Lasyk, Anna Łapsa, Dobrosław Lisiecki.

Międzyszkolne zawody matematyczne. Do III etapu (Kraków) zakwalifikowali się: Katarzyna Pajerska kl. IIc, Jakub Podkanowicz kl. IIa.

Udział w konkursie "Moje finanse z klasy do kasy" - 3 grupy/3 komitety inwestycyjne uczniów klasy II a LO. Zakończenie konkursu - koniec marca.

Odbyły się eliminacje szkolne konkursu geograficznego "Przyjazne regiony w sercu Europy - konkurs wiedzy o Małopolsce i regionach zaprzyjaźnionych" - 3 osoby zakwalifikowały się do etapu powiatowego: Marta Kiepas - kl. II g, Kinga Zaraś - kl. II e, Bartłomiej Cząja - kl. II g

Odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - uczestniczyło w nich 25 uczniów z różnych klas (wyniki nie są jeszcze znane)

Zgłoszono 26 uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu "Eko - Planeta"

Zgłoszono uczniów do Konkursu Wiedzy o Krajach Skandynawskich "Skandynawia daleka czy bliska"

Samorząd otrzymał zaproszenie dla uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, do którego zgłosiło się 8 osób pracy nad tym konkursem.

"Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej" i "Olimpiada Społeczno-Prawna". Szkołę reprezentowały: Magdalena Krauzowicz wraz z Agatą Warmuz.

Mateusz Pazdur z kl 3c - zajął I miejsce w konkursie "College Challenge" organizownaym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej. Tym samym otrzymał już indeks tej uczelni. Patronat honorowy nad konkursem objął Janusz Sepioł, marszałek województwa małopolskiego i Elżbieta Łęcznarowicz, małopolski kurator oświaty.

Sport

Maciej Mensfeld z kl 2b - został Mistrzem Polski Południowej w Karate Kyokushin w kategorii +75kg kumite.

Piłka ręczna - Mistrzostwo Powiatu: chłopcy II miejsce, dziewczęta II miejsce

Piłka siatkowa - Mistrzostwo Ośrodka Nowy Targ: chłopcy III miejsce

Biegi przełajowe - Mistrzostwo Powiatu, awans do Mistrzostwa Województwa: M. Mrowca, K. Gazda, B. Buńda

Piłka nożna - Mistrzostwo Rejonu Nowy Targ: chłopcy III miejsce

Tenis stołowy - Mistrzostwo Powiatu: chłopcy III miejsce, dziewczęta I miejsce

Mistrzostwo Międzypowiatowe - Rejon: dziewczęta I miejsce - awans do Mistrzostwa Województwa

Kolarstwo Górskie - Mistrzostwo Powiatu: Barbara Głodkiewicz - I miejsce, Dariusz Kwiatkowski - I miejsce

Lekka atletyka - Mistrzostwa Powiatu: Michał Giłka II miejsce w skoku w dal, Kamil Sulka II miejsce w biegu na 400m.